Aktualności

 • Badanie TK finansowane przez NFZ

  2020-06-29 13:06:05

  TK_NFZ.

  czytaj dalej >>
 • Ankieta COVID-19

  2020-06-17 11:08:46

  W związku z wprowadzonymi procedurami bezpieczeństwa proszę zapoznać się z informacjami zawartymi w punkcie COVID-19 w zakładce "Strefa pacjenta/wymagane dokumenty" dostępnym pod adresem: https://centrum-pediatrii.com.pl/strefapacjenta/wymagane_dokumenty

  czytaj dalej >>
 • Dr Clown 01.06.2020

  2020-06-02 12:34:34

  .

  czytaj dalej >>
 • Ogłoszenie

  2020-04-28 07:56:05

  .

  czytaj dalej >>
 • Poradnik telemedyczny dla lekarza i pacjenta

  2020-04-10 12:03:29

  Szanowni Państwo,

  w związku z nowelizacją ustawy z dnia 2 marca 2020 o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia objęło patronatem inicjatywę Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza dot. przygotowania poradników telemedycznych dedykowanych dla lekarzy i pacjentów.

  Przegotowane i przekazane Państwu w załączeniu poradniki zawierają ważne i praktyczne informacje nt. udzielania świadczeń zdrowotnych w modelu telemedycznym. Jest to szczególnie istotne  w obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, gdzie fizyczne kontakty między ludźmi powinny być ograniczone do minimum.

  Przygotowane przez Fundację Telemedyczna Grupa Robocza poradniki w prosty i czytelny sposób wyjaśniają lekarzom, jak poprawnie udzielać porad medycznych on-line natomiast w odniesieniu do pacjentów informują jak się do nich przygotować i w nich uczestniczyć.

  Opracowany przez ekspertów Fundacji materiał adresowany do lekarzy wskazuje podstawowe zasady udzielania świadczeń zdrowotnych za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności z poszanowaniem aktualnie obowiązującego prawa, w szczególności praw pacjenta i ochrony danych osobowych.

  Odpowiada również na najczęstsze wątpliwości lekarzy, jakie sygnalizowane są Telemedycznej Grupie Roboczej.

   

  Materiał adresowany do pacjentów ma na celu zachęcić do korzystania z telemedycyny oraz udzielać wskazówek, jak poprawnie zachowywać się podczas teleporady.

   

  Wierzymy, że szeroka dystrybucja załączonych materiałów przyczyni się do ich popularyzacji, co przełoży się pozytywnie na wzrost świadomości w przedmiocie tego, jak poprawnie udzielać świadczeń telemedycznych.

   

  W załączeniu przesyłamy komplet opracowanych materiałów:

  • poradnik telemedyczny dedykowany dla pacjentów,
  • poradnik telemedyczny dedykowany dla lekarzy,
  • skróconą wersję poradnika telemedycznego dedykowanego dla lekarzy,
  • one pager prezentujący najważniejsze informacje.

  Obie publikacje są również dostępne bezpłatnie do pobrania na stronie internetowej http://telemedycyna-poradnik.pl/

   

  Dodatkowo, informujemy, że CSIOZ udostępniło specjalną Platformę Teleporad, która umożliwi pacjentom z podejrzeniem koronawirusa SARS-CoV-2 otrzymanie teleporady lekarskiej i pielęgniarskiej.  

  Obecnie trwa proces nadawania dostępu do ww. platformy.

  O postępie prac i szczegółach udostępnionego rozwiązania będziemy informować w kolejnych komunikatach oraz na stronie www.csioz.gov.pl.

  W celu uzyskania więcej informacji dot. narzędzia do teleporad prosimy o przesyłanie zapytań na adres:  teleporady@csioz.gov.pl .

  poradnik dla pacjentów

  poradnik telemedycyna

  poradnik telemedycyna - wersja skrócona

  telemedycyna w 10 korkach

  czytaj dalej >>
 • WAŻNY KOMUNIKAT

  2020-03-25 10:54:56

   

  WAŻNY KOMUNIKAT

   

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu informuje,

  że od dziś (wtorku, 24 marca br.) przyjmowanie pacjentów wznowił Oddział Pediatrii. 

   

  Najpóźniej od soboty 28 marca przyjmowanie pacjentów wznowi Oddział Chirurgii.

   

  Cały czas bez zmian funkcjonuje też Kliniczny Oddział  Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego oraz inne oddziały.

   

  Jednocześnie przypominamy, że:

  - wstrzymane zostały wizyty pacjentów w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych  (zachęcamy do korzystania z teleporad – nr. 32 720 77 00),
  - obowiązuje  zakaz odwiedzin pacjentów przebywających we wszystkich oddziałach szpitalnych,
  - wstrzymane zostały do odwołania praktyki studenckie.

   

   

  Szanowni Państwo

  robimy wszystko, by nasz szpital był bezpieczny dla leczących się w nim dzieci oraz całego personelu. Wszystkie podejmowane w naszej placówce decyzje służą przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

   

  Dziękujemy za wyrozumiałość.

  czytaj dalej >>
 • Informacje dotyczące hospitalizacji

  2020-03-25 14:17:13

  Informacje dla rodziców dotyczące hospitalizacji w Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu 


  Poniżej link do pobrania ulotki informacyjnej:

  DO POBRANIA

  czytaj dalej >>
 • Ograniczenia dostępu do szpitala

  2020-03-11 14:02:35
  INFORMACJA!

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną:

  1) z dniem dzisiejszym została podjęta do odwołania decyzja o wstrzymanu przyjęć w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych.

  2) wprowadzony zostaje zakaz odwiedzin pacjentów przebywających we wszystkich oddziałach szpitalnych.

  3) wstrzymane zostają do odwołania trwające praktyki studenckie.

  4) prosimy studentów o składanie podań o przyjęcie na praktyki studenckie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Biura Zarządu.
  czytaj dalej >>
 • Pacjenci Poradni Zdrowia Psychicznego.

  2020-03-19 11:50:04
  Dotyczy pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
  W przypadku braku możliwości uzyskania recepty w POZ prosimy o kontakt pod adresem email pzp@centrum-pediatrii.com.pl  z podaniem:
  • imienia nazwiska i numeru PESEL dziecka
  • imienia i nazwiska i nr telefonu kontaktowego opiekuna
  • informacji czy założono dziecku profil na stronie www.pacjent.gov.pl"
  W oparciu o przesłane dane - lekarz prowadzący w PZP wystawi e-recepte, w przypadku braku profilu na stronie pacjent.gov.pl skontaktuje się z opiekunem telefonicznie i po weryfikacji tożsamości poda kod dostępu do e recepty.
  czytaj dalej >>
 • Ograniczenia w dostępie do szpitala

  2020-03-10 14:24:33

  INFORMACJA

  Decyzją Zarządu Centrum Pediatrii w związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje grypopochodne od dnia 10.03.2020r. do odwołania obowiązuje korzystanie:

  - dla wszystkich odwiedzających szpital, w tym pacjentów - z głównego wejścia do budynku szpitala, gdzie jest zlokalizowany punkt kontrolny osób wchodzących;

  Wszystkie pozostałe wejścia do budynku szpitala są zamknięte.

  czytaj dalej >>
 • Zanim ominiesz, pomyśl...

  2020-02-26 09:55:40

  Akcja w ochronie pieszego

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zaprezentowała spot zatytułowany „Zanim ominiesz, pomyśl...”, w którym wystąpiła aktorka Kinga Preis. Celem planowanego przedsięwzięcia jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, w celu promowania bezpiecznego korzystania z dróg. Spot profilaktyczny ma zwrócić uwagę kierowców na ich zachowania w trakcie dojazdu do oznakowanych przejść i być przestrogą dla pieszych, aby sami nie łamali przepisów drogowych. 

  - Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas niezwykle ważne, dlatego popieram i będę popierać każdą inicjatywę promująca bezpieczeństwo na drogach – mówi marszałek Jakub Chełstowski

  Na prezentowanym spocie aktorka ma na sobie elementy odblaskowe, mimo że porusza się chodnikiem w ciągu dnia. Zanim wejdzie na przejście, rozgląda się w obie strony i czeka, aż kierowca zatrzyma się przed pasami. Mimo to nie przestaje patrzeć, co się dzieje na drodze. Dzięki temu, gdy inny kierowca wyprzedza stojący samochód i wjeżdża na drugi pas jezdni, aktorka w ostatniej chwili zdąży się zatrzymać na środku jezdni. - To, co zrobił ten kierowca, mogło mnie zabić. Ja zrobiłam wszystko, żeby żyć - mówi na koniec filmu Kinga Preis.

  Statystki policyjne pokazują, że do największej liczby wypadków dochodzi właśnie na pasach. W 2019 roku na terenie województwa śląskiego doszło do 795 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 60 z nich zginęło. Prawie połowa tych zdarzeń miała miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych, w których zginęło 25 osób, a 387 zostało rannych. Porównując powyższe dane do roku ubiegłego, odnotowano poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach. Jedna od początku stycznia 2020 roku do chwili obecnej zaistniały 43 wypadki z udziałem pieszych, w którym 3 osoby zginęły. W ponad 85% przypadków sprawcami zdarzeń z udziałem pieszych na przejściach dla pieszych są kierującymi pojazdami.

   

  AKCJA W OCHRONIE PIESZEGO

   

  Zanim ominiesz, pomyśl...

  czytaj dalej >>
 • Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestepstwem

  2020-02-20 10:38:04

  Tydzień pomocy

  czytaj dalej >>
 • Star Wars

  2020-02-13 14:19:28

  StarWars

  czytaj dalej >>
 • Lodowa kraina

  2020-02-11 10:35:22

  Plakat - Lodowa Kraina

  czytaj dalej >>
 • Ogłoszenie

  2020-01-30 11:35:11

  Zapraszamy wszystkie osoby skierowane przez Śląski Urząd Wojewódzki (na podstawie postępowania rekrutacyjnego zakończonego 15.01.2020r.) do rozpoczęcia specjalizacji z psychoterapii dzieci
  i młodzieży – podejście integracyjne, w Centrum Pediatrii w Sosnowcu, na spotkanie organizacyjno-kwalifikacyjne.

  Szkolenie specjalizacyjne, w ramach którego zostało przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne będzie planowo finansowane i realizowane w ramach Projektu „Inwestycja w kompetencje
  i kwalifikacje gwarancją zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”  (projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 Oś priorytetowa V Wsparcie dla obszaru zdrowia Działanie 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych).

  Spotkanie odbędzie się 07 lutego 2020 (piątek) o godzinie 16:30 w siedzibie Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 3 (proszę kierować się do Poradni Zdrowia Psychicznego).

  Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa w związku z koniecznością dopełnienia przez Państwa wymagań formalnych związanych z uzyskanym dofinansowaniem oraz przekazania przez Państwa danych niezbędnych do sporządzenia umów na realizację szkolenia specjalizacyjnego .

  Na spotkaniu omówione zostaną także kwestie merytoryczne i organizacyjne, związane z procesem kształcenia specjalizacyjnego w dziedzinie Psychoterapia dzieci i młodzieży w latach 2020-2024.

   

  Serdecznie zapraszamy

  dr Katarzyna Sitnik-Warchulska

  Kierownik naukowy szkolenia specjalizacyjnego w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży
  w Centrum Pediatrii w Sosnowcu

   

  Anna Zioła (sprawy organizacyjne)

  Tel. Kontaktowy: 601 48 30 64

  czytaj dalej >>
 • Ogłoszenie

  2020-01-30 12:57:51

  W dniu dzisiejszym rusza nabór uzupełniający na Terapeutę Środowiskowego Dzieci i Młodzieży, który potrwa do 6 lutego 2020.

   link

  czytaj dalej >>
 • Ogłoszenie

  2020-01-13 14:23:32

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o.o. ogłasza nabór na 1 edycję Szkolenia na Terapeutę Środowiskowego Dzieci i Młodzieży w ramach projektu pn. "Inwestycja w kompetencje i kwalifikacje gwarancją zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Rozwój 2014-2020.

   

  Termin realizacji pierwszej edycji szkolenia od II 2020 do IX 2021

   

  link

  czytaj dalej >>
 • Umowa o dofinansowanie podpisana

  2019-12-23 14:38:34

  W dniu 19.12.2019r w Ministerstwie Zdrowia  odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu pn. „Inwestycja w kompetencje i kwalifikacje gwarancją zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

  Umowa została podpisana pomiędzy Panem Sławomirem Gadomskim Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia, a Panem Andrzejem Siwcem Prezesem Zarządu Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o.

  Centrum Pediatrii jest Liderem projektu realizującym powyższy projekt wraz z partnerami tj. Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 1 im. prof.. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych Projektu wynosi 8 363 806,00 zł i obejmuje:

  1) dofinansowanie w kwocie 8 112 056,00,00 zł z następujących źródeł:

  a) ze środków europejskich w kwocie 7 049 015,69 zł,

  b) ze środków dotacji celowej w kwocie 1 063 040,31 zł

  2) wkład własny w kwocie 251 750,00 zł

   

  Celem głównym projektu jest poprawa dostępu do wysokiej jakości świadczeń medycznych dla dzieci i młodzieży w woj. dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, podlaskim , śląskim i warmińsko-mazurskim dzięki wykształceniu specjalistycznej kadry medycznej zajmującej się zdrowiem psychicznym.

  czytaj dalej >>
 • Życzenia

  2019-12-23 10:51:20

  życzenia

  czytaj dalej >>
 • Podziękowania

  2019-12-16 11:31:48

  czytaj dalej >>
 • Kreatywne spotkanie

  2019-12-13 11:42:26

  czytaj dalej >>
 • Podziękowania

  2019-12-11 10:07:56

  Zarząd Centrum Pediatrii wraz z wszystkimi małymi pacjentami składa serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Rowerowa Dąbrowa za wspaniały korowód rowerowy i przekazanie upominków z okazji Mikołajek dla dzieci Dzięki Państwa wielkim sercom i dobrym chęciom  chore dzieci poczuły radość i nadchodzącego Dobrego Ducha Świąt. Wyrażamy swoją wdzięczność za życzliwy gest, bezinteresowne wsparcie i dobrą wolę.

  czytaj dalej >>
 • Ozdoby świąteczne

  2019-12-11 09:26:47

  W dniu 09.12.2019r funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Sosnowcu przekazali Centrum Pediatrii  ozdoby świąteczne: choinki, bombki, kuferki wypełnione artykułami plastycznymi.

  Ozdoby zostały wykonane przez penitencjariuszy zakładu karnego w ramach programu readaptacyjnego zapobiegającego skutkom długotrwałej izolacji pt. "Dam radę".

  Za wszystkie podarunki serdecznie dziękujemy.

  czytaj dalej >>
 • Podziękowania

  2019-12-11 09:20:50

   

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o
  składa serdeczne podziękowania
  Prekursorowi Artystycznemu z Krakowa
  za wykonanie
  przedstawienia teatralnego
  zorganizowanego
  dla pacjentów naszego szpitala
  pt. „ Legenda o św. Mikołaju ”
  oraz za przekazanie upominków mikołajkowych
  Dzięki Państwa zaangażowaniu nasi pacjenci zostali zabrani w fantastyczną
  krainę baśni,
  przeżyli niezapomnianą przygodę, która na długo zostanie w ich pamięci.

  czytaj dalej >>
 • Final Serenady dla dzieci

  2019-12-03 08:21:37

  czytaj dalej >>
 • WAŻNA INFORMACJA

  2019-11-14 14:16:15

  Szkolenie specjalizacyjne w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży


  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o.o. informuje, iż od 15 listopada do 15 grudnia 2019r osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach z psychoterapii dzieci i młodzieży (24 miejsca szkoleniowe) mogą składać wnioski o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego.

  Do szkolenia specjalizacyjnego może przystąpić osoba, która spełnia łącznie warunki zastrzeżone dla osób przystępujących do szkolenia specjalizacyjnego, określone w art. 8  ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia Dz.U. 2017 poz.599 z póź.zm.

  UWAGA:

  Wnioski aplikacyjne na szkolenie specjalizacyjne z psychoterapii dzieci i młodzieży należy składać za pomocą platformy SMK, do Wojewody Śląskiego.

  czytaj dalej >>
 • Seans astronomiczny Planetarium Śląskie -relacja

  2019-10-23 13:36:31
  czytaj dalej >>
 • A czy znasz tę bajkę?

  2019-10-23 13:08:15

  Miejsce wydarzenia:  III piętro świetlica Oddziału Reumatologii

   

  czytaj dalej >>
 • Akcja Uszyj Jasia 2019 -Relacja

  2019-10-22 10:44:43
  czytaj dalej >>
 • Uszyj Jasia 2019

  2019-10-18 13:41:03

  Akcja Uszyj jasia

  czytaj dalej >>
 • Przedstawienie "Teatr otwiera nam świat" -podziękowanie

  2019-10-18 13:00:38

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o
  w imieniu małych pacjentów serdecznie dziękuje
  Teatrowi pod Czwórką Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu za wykonanie przedstawienia teatralnego w formie teatru czarnego tła.
  Dzięki świetnej grze aktorów mali pacjenci mogli przenieść się w świat magii i fantazji.

  Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem sponsora
  Browaru Obywatelskiego S.A MOKWA GROUP
  za wsparcie finansowe, dzięki któremu zawdzięczamy spotkanie z teatrem.

  LINK: ZDJĘCIA Z WYDARZENIA

  Przedstawienie -podziękowania

  czytaj dalej >>
 • Zaproszenie na przedstawienie "Teatr otwiera nam świat"

  2019-10-17 08:49:25

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na przedstawienie teatru czarnego tła pt. „Teatr otwiera nam świat”
  w wykonaniu Teatru pod Czwórką Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu
  w dniu  17 października 2019 r o godz.15.00 (czwartek)


  Zaproszenie

   

   

   

  czytaj dalej >>
 • Program profilaktyki rozwoju chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży szkolne

  2019-09-24 13:29:58

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o. wraz z Gminą Sosnowiec po raz kolejny w 2019r zrealizowało wśród najmłodszych uczniów sosnowieckich szkół podstawowych etap pecjalistyczny programu pn. „Program profilaktyki rozwoju chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży szkolnej.” Zadanie zostało współfinansowane ze środków pochodzących od Gminy Sosnowiec.

  Ideą przyświecającą realizacji programu była zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie aktywności ruchowej oraz zwiększenie świadomości zachowań prozdrowotnych u dzieci i ich rodzin. Program był adresowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych na terenie miasta Sosnowca. Warunkiem przystąpienia dziecka do programu była pisemna zgoda rodzica.

  Podczas badań przesiewowych w szkołach pierwszoklasiści przeszli badania pomiaru wzrostu, masy ciała, obliczenia wskaźnika BMI, ciśnienia tętniczego. Z powyższej grupy uczniów wytypowano uczestników kolejnego etapu badań tzw. etapu specjalistycznego.
  Zakwalifikowane dzieci kontynuowały program pod czujnym okiem specjalistów w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o.o. mieszczącego się w Sosnowcu Klimontowie przy ul. Zapolskiej 3. Etap specjalistyczny polegał na cyklicznych wizytach dzieci wraz z opiekunami w Centrum Pediatrii, podczas których każdy z uczestników otrzymał indywidualny plan postępowania w ramach zmian w nawykach żywieniowych i aktywności ruchowej. Realizowany plan był monitorowany w trakcie kilkukrotnych spotkań dzieci z lekarzem, psychologiem, dietetykiem oraz specjalistą w dziedzinie aktywności fizycznej.

  Aby wzmocnić i utrwalić efekty osiągnięte w ramach prowadzonego projektu dzieciom i opiekunom
  przekazywano wskazówki na temat nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej, które należy stosować po zakończeniu projektu.

  Najbardziej rozpowszechniony obecnie styl życia rodzin z mocno ograniczoną aktywnością ruchową, a także niewłaściwe nawyki żywieniowe to skutki występowania choroby cywilizacyjnej jaką jest otyłość u coraz młodszych pokoleń. Środowisko medyczne bije na alarm. Zagrożenia związane z nadwagą prowadzą do zwiększonego ryzyka wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca i układu krążeniowego, zwyrodnień kręgosłupa. W konsekwencji zagrożone jest nie tylko nasze zdrowie, ale i życie.

  Dlatego władze miasta Sosnowiec, szkoły podstawowe wraz z Centrum Pediatrii przystąpiły do
  realizacji programu zdrowotnego uświadamiającego rodzicom oraz dzieciom zagrożenia płynące z
  niewłaściwego stylu życia. Inwestując już dziś w zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców w przyszłości będziemy się cieszyć zdrowym i mądrym młodym pokoleniem sosnowiczan.

  czytaj dalej >>
 • Podziękowania

  2019-09-24 11:12:28

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o.  serdecznie dziękuje

  Fundacji Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej za okazane wsparcie finansowe.

  Przekazane w 2019r środki zostały przeznaczone na zakup wyposażenia do Pracowni EEG.

  Zakupione wyposażenie będzie służyło pacjentom i bezpośrednio przyczyni się do podniesienia jakość udzielanych świadczeń medycznych.

  czytaj dalej >>
 • Uroczystość otwarcia oddziału dermatologii dla dzieci w dniu 20.08.2019

  2019-08-22 08:07:51


      W dniu 20 sierpnia 2019r odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Dermatologii dla dzieci 
  w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o. 


       Oddział Dermatologii dla Dzieci został przeniesiony do Sosnowca z Katowickiego Centrum Onkologii w maju 2019 roku.


       Początkowo świadczenia dermatologiczne dla dzieci, w Centrum Pediatrii udzielane były na Oddziale Chirurgicznym dla Dzieci z Pododdziałem Dermatologicznym.


       Po kilkumiesięcznej przebudowie pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku A, w szpitalu powstał nowy Oddział Dermatologii z 12 łóżkami. Koszt powstania Oddziału Dermatologii dla dzieci wyniósł blisko 1,2 mln zł. Kwota ta pokryła przebudowę pomieszczeń szpitala oraz zakup wyposażenia oddziału. Cześć aparatury medycznej została przeniesiona z Katowickiego Centrum Onkologii. Stamtąd też wywodzą się lekarze i część personelu pielęgniarskiego nowego oddziału.


       Oddział Dermatologii dla dzieci w Sosnowcu jest jedynym takim oddziałem w województwie śląskim , a czwartym w Polsce (po Warszawie, Łodzi i Lublinie).


       Dermatologia dziecięca różni się od tej dla dorosłych. Jest wiele schorzeń skóry, których leczenie ambulatoryjne jest trudne, lub wręcz niemożliwe – twardzina, łuszczyca, bielactwo. Choroby te wymagają stałej obserwacji i w razie potrzeby szybkiej zmiany leczenia. Cześć schorzeń dermatologicznych potrzebuje specyficznej i zaawansowanej diagnostyki, możliwej tylko w szpitalu.


       Oferta dla pacjentów dermatologicznych obejmuje różne schorzenia i daje możliwość konsultacji u specjalistów z wielu dziedzin medycyny. Problemy skórne u dzieci są często powiązane z innymi chorobami – dzięki leczeniu w szpitalu w Klimontowie pacjenci chorzy dermatologicznie będą korzystać z wiedzy specjalistów z zakresu chirurgii, reumatologii, psychiatrii czy gastroenterologii oraz pediatrii.

  czytaj dalej >>
 • Aktywne pikniki SCOP

  2019-07-31 12:02:24

  czytaj dalej >>
 • Wizyta gospodarska w Centrum Pediatrii Marszałka Województwa Śląskiego

  2019-07-16 07:47:00

  W dniu 09.07.2019r Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu odwiedził Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski.

  Podczas wizyty gospodarskiej Prezes Zarządu Andrzej Siwiec prezentował Panu Marszałkowi Oddziały i pomieszczenia szpitalne, w tym jedyny w województwie śląskim nowo powstały Oddział Dermatologii dla dzieci.

  Konieczne prace budowlane oraz modernizacyjne pomieszczeń części szpitala dla potrzeb Oddziału Dermatologii dla dzieci zostały zakończone tak by od 15 lipca 2019 placówka rozpoczęła udzielać świadczenia na 12-łóżkowym oddziale. Szacunkowy koszt tej inwestycji to 1 200 000zl.

  W maju 2018r do Centrum Pediatrii został przeniesiony Oddział Dermatologiczny dla Dzieci z Katowickiego Centrum Onkologii w Katowicach. Do chwili obecnej świadczenia udzielane były małoletnim pacjentom w Oddziale Chirurgicznym dla dzieci z Pododdziałem Dermatologicznym.

  czytaj dalej >>
 • Przedstawienie Teatru Czarnego Tła

  2019-05-21 11:35:12

  czytaj dalej >>
 • Spotkanie z konsultantem

  2019-05-09 14:24:26

  czytaj dalej >>
 • Program Polityki Zdrowotnej

  2019-05-09 07:50:56

  Program Polityki Zdrowotnej
  pn „Program profilaktyki rozwoju chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży szkolnej”

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o. wraz z Gminą Sosnowiec
  w roku 2019 będzie realizowało kolejny już raz wśród uczniów sosnowieckich szkół
  podstawowych program zwalczający otyłość u dzieci. Zadanie jest współfinansowane ze
  środków pochodzących od Gminy Sosnowiec.
  Ideą przyświecającą programowi pod nazwą „Program profilaktyki rozwoju chorób
  cywilizacyjnych u dzieci i młodzieży szkolnej” jest zmiana nawyków żywieniowych,
  zwiększenie aktywności ruchowej oraz zwiększenie świadomości zachowań prozdrowotnych
  u dzieci i ich rodzin. Program jest adresowany do uczniów szkół podstawowych na terenie
  miasta Sosnowca. Warunkiem przystąpienia dziecka do programu jest pisemna zgoda rodzica.
  W realizowanym przez Centrum Pediatrii w Sosnowcu programie w etapie specjalistycznym
  wezmą udział dzieci zagrożone otyłością. Uczniowie zostali wyłonieni do powyższego etapu
  we wcześniejszym etapie przesiewowym. W toku badań dzieci klas pierwszych przejdą
  badania pomiaru wzrostu, masy ciała, obliczenia wskaźnika BMI , ciśnienia tętniczego.
  Etap specjalistyczny będzie realizowany w 4 cyklicznych wizytach dzieci w Centrum
  Pediatrii w Klimontowie przy ul. Zapolskiej 3 podczas, których każdy z uczestników otrzyma
  indywidualny plan postępowania w ramach zmian w nawykach żywieniowych i aktywności
  ruchowej. Plan będzie realizowany i monitorowany w trakcie spotkań dzieci z lekarzem,
  psychologiem, dietetykiem oraz specjalistą w dziedzinie aktywności fizycznej. Aby
  wzmocnić i utrwalić efekty przeprowadzanego programu zdrowotnego u dzieci, podczas
  wizyt będą również udzielane wskazówki rodzicom i opiekunom uczestników na temat
  prawidłowego żywienia.
  Najczęstszy obecnie styl życia rodzin bez aktywności ruchowej i niewłaściwe nawyki
  żywieniowe to skutki występowania choroby cywilizacyjnej jaką jest otyłość u coraz
  młodszych pokoleń. Środowisko medyczne bije na alarm zagrożenia związane z nadwagą
  prowadzą do zwiększonego ryzyka wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia, chorób serca i układu
  krążeniowego, zwyrodnień kręgosłupa. W konsekwencji zagrożone jest nie tylko nasze
  zdrowie i życie.
  Dlatego władze miasta Sosnowiec, szkoły podstawowe wraz z Centrum Pediatrii
  przystąpiły kolejny raz do realizacji programu zdrowotnego by uświadomić rodzicom oraz
  dzieciom zagrożenia płynące z niewłaściwego stylu życia. Inwestując już dziś w zdrowie
  naszych najmłodszych mieszkańców w przyszłości będziemy się cieszyć zdrowym i mądrym
  młodym pokoleniem sosnowiczan.

  czytaj dalej >>
 • Książki za uśmiech

  2019-04-25 09:28:37

  czytaj dalej >>
 • Warsztaty świąteczne

  2019-04-05 14:27:58

  W dniu 6 kwietnia o godz. 10.30 , na świetlicy szpitalnej  w Centrum Pediatrii dla wszystkich małych pacjentów odbędą się zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Gustawa Daniłowicza w Sosnowcu i Fundację "Dr Clown" wielkanocne warsztaty plastyczne.

  Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!!!

  czytaj dalej >>
 • Uśmiechnij się z nami

  2019-04-03 08:59:33

  Szanowni Państwo

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji "Uśmiechnij się z nami".

  Jest to akcja skierowana do wszystkich placówek oświatowych w mieście Sosnowcu, ale pierwszy jej etap kierowany jest do placówek przedszkolnych.

  Oferujemy bezpłatny przegląd dentystyczny dla dzieci,przeprowadzony przez przyjazny dzieciom, profesjonalny zespół stomatologów z NZOZ Centrum Stomatolgii PERFECT z Dąbrowy Górniczej.

  Przegląd przeprowadzony będzie z pomocą mobilnego dentobusu.

  Dentobus został zakupiony ze środków Ministerstwa Zdrowia i przekazany Wojewodzie Śląskiemu, celem realizowania działań profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu stomatologii dziecięcej na terenie województwa śląskiego.

  Akcja objęta jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca oraz Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o.

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziały w naszej Akcji.

  czytaj dalej >>
 • Zmiana cen

  2019-02-27 08:16:59

  Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Zarządu Centrum Pediatrii nr 8/2017 z dnia 01.06.2017 wobec ogłoszenia przez GUS przeciętnego wynagrodzenia w IV kw.2018, od 01.03.2019 obowiązują następujące ceny dokumentacji medycznej:

  -wyciąg lub odpis dokumentacji medycznej - 9,73 zł za stronę
  -kopia dokumentacji medycznej w formie papierowej - 0,34 zł za stronę
  -udostępnienie dokumentacji medycznej na informatycznym nośniku danych - 1,95 zł                          

  czytaj dalej >>
 • Informacja

  2019-02-18 13:14:27

  W związku z obchodami "Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw" organizowanego przez Ministra Sprawiedliwości, Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe  w sosnowcu uprzejmie informuję, że w dniach od 18 lutego 2019 r. do 22 lutego 2019 r. wyznaczeni Prokuratorzy będą udzielali bezpłatnych porad prawnych oraz informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w siedzibie Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe w Sosnowcu ul. Teatralna 1 , w godzinach od 8.00 do 15.00

  czytaj dalej >>
 • Hipokrates 2018

  2019-02-06 13:53:53

  Mamy przyjemność poinformować, że do nagrody w plebiscycie HIPOKRATES 2018, który już po raz trzeci jest organizowany z okazji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach pacjenci zgłosili:
  - Panią Barbarę Korzelowską-Srokę  w kategorii Pediatra Roku,
  - Panią Mariannę Madejską w kategorii Pediatra Roku,
  - Panią Jadwigę Adamczyk w kategorii Pielęgniarka,
  - Panią Halinę Bogusiak w kategorii Kardiolog Roku.

  W plebiscycie głosami pacjentów zostaną wybrani najsympatyczniejsi medycy w każdym mieście i powiecie województwa śląskiego. Wszelkie informacje o akcji można znaleźć pod adresem www.dziennikzachodni.pl/HIPOKRATES2018

  Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym!
  Zapraszamy do udziału w głosowaniu.

  czytaj dalej >>
 • Uroczyste otwarcie Placu Zabaw dla Dzieci

  2019-01-03 09:49:04

  W dniu 17 grudnia 2018r w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu sp. z o. o odbyło się oficjalne otwarcie Integracyjnego Placu Zabaw dla pacjentów.

  Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki udostępnieniu terenu pod inwestycję przez Gminę Sosnowiec oraz sfinansowanie i wybudowanie Placu Zabaw przez Fundację Benefit Systems z Warszawy. Uroczystego przecięcia wstęgi Zarząd szpitala dokonał wraz z Panią Anną Jedynak Zastępcą Prezydenta Miasta Sosnowca oraz Panem Rafałem Mikołajczykiem przedstawicielem Zarządu Fundacji Benefit Systems. Otwarciu towarzyszyli mali pacjenci oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Sosnowcu, które przy dźwiękach muzyki odkrywały nowe atrakcje.

  Nowopowstały obiekt posiada strefy z urządzeniami dla małych ,średnich i dużych dzieci. Co ważne urządzenia zabawowe przystosowane są do potrzeb dzieci z dysfunkcjami ruchowymi. Każde dziecko może bez przeszkód skorzystad i pobawid się na huśtawkach, bujakach, karuzeli, bajkowej zjeżdżalni czy pograd na urządzeniach muzycznych. Po zabawie można odpocząd w altanie lub na ławce. To jednak nie koniec atrakcji.

  W holu głównym szpitala na kiermaszu bożonarodzeniowym prowadzonym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu można było nabyd piękne wyroby rękodzielnicze wykonane między innymi przez tutejszych pacjentów terapii zajęciowej Oddziału Psychiatrii. Słodkie upominki i cenne nagrody można było wylosowad w grze koło fortuny.

  Zachwycone dzieci podczas świątecznych warsztatów artystycznych mogły samodzielnie wykonad, pod okiem doświadczonych animatorów, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne lub udekorowad pyszne i pachnące pierniki.

  Wszyscy milusioscy mogli skorzystad w tym dniu z bezpłatnego przeglądu dentystycznego w mobilnym dentobusie.

  Dla najmłodszych pacjentów bajki czytali przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Sosnowca, a w czarodziejski świat wyobraźni przenieśli dzieci aktorzy krakowskiego Teatru Prekursor Artystyczny przedstawieniem pt. „ Legenda św. Mikołaja”.

  Centrum Pediatrii, w imieniu swoim oraz pacjentów szpitala, serdecznie dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, którzy w tym dniu okazali nam swoją wspaniałą pomoc, wsparcie i zaangażowanie.

  czytaj dalej >>
 • Mikołajki z Wyższej Szkoły Bankowej

  2019-01-02 11:09:56

  czytaj dalej >>
 • Rycerze Kolumba w Sosnowcu

  2019-01-02 11:08:58

  czytaj dalej >>
 • Warsztaty świąteczne

  2019-01-02 11:08:19

  czytaj dalej >>
 • Otwarcie placu zabaw

  2018-12-17 07:45:40

  czytaj dalej >>
 • Zaproszenie

  2018-12-13 08:02:20

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o. o. ma zaszczyt zaprosić

  na wykład, którego tematami będą:

   

  „Przeciwskazania do szczepień ochronnych dla dzieci z chorobami reumatycznymi.”

      - prelekcję wygłosi dr n. med. Anna Gruenpeter

  „Uwagi na temat ostatniego zebrania Oddziału Śląskiego PTP w Brennej

  oraz

  „Kręcz karku jako objaw boreliozy układu nerwowego”.

       - prelekcję wygłosi dr n. med. Tomasz Rzemieniuk

   

  Wykład odbędzie się w dniu

  13 grudnia 2018 r o godzinie 12:00.

  w sali konferencyjnej IV piętro (świetlica)

   Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II
  w Sosnowcu Sp. z o.o.

  przy ul. G. Zapolskiej 3.

  czytaj dalej >>
 • Rowerowe mikołajki

  2018-12-13 07:57:32

  czytaj dalej >>
 • Czytanie bajek z okazji Mikołajek

  2018-12-07 12:39:11

  czytaj dalej >>
 • Mikołajki Fundacja Barbary Chrobak

  2018-12-07 12:36:35

  czytaj dalej >>
 • Kierunek zdrowie

  2018-11-21 14:00:48

  czytaj dalej >>
 • Przygody Żółtej Żyrafy

  2018-11-19 12:12:15
  czytaj dalej >>
 • Zaproszenie

  2018-11-14 10:18:39

  ZAPROSZENIE

   

   

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o. o. ma zaszczyt zaprosić

  na wykład, którego tematem będzie:

   

   

   

  Zaburzenia gastrologiczne w mukowiscydozie u dzieci”

   

   

  prelekcje wygłosi

   

   

  prof. dr hab. n. med. Halina Woś

   

  Wykład odbędzie się w dniu

  15 listopada 2018 r o godzinie 12:00.

  w sali konferencyjnej IV piętro (świetlica)

  Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II
  w Sosnowcu Sp. z o.o.

  przy ul. G. Zapolskiej 3.

   

  czytaj dalej >>
 • Relacja z Festynu Tygodnia Dziecka

  2018-05-30 12:04:42

  Dzień Dziecka można świętować tylko 1 czerwca, ale po co, skoro można równie dobrze przez cały tydzień?

  Tydzień Dziecka organizowany przez Urząd Miasta Sosnowca ruszył w piątek 25 maja i będzie trwał do 01czerwca. Nie zabrakło na nim Centrum Pediatrii, które obchodząc 20-lecie swojego istnienia, z przyjemnością wzięło udział w niedzielnych obchodach Tygodnia Dziecka.

  W dniu 27.05.2018r na stoisku wystawienniczym szpital promował wśród dzieci i dorosłych zdrowy tryb życia. Centrum Pediatrii proponowało pomiary wagi, wzrostu i ciśnienia. Wyszkolona kadra medyczna rozpowszechniała prawidłową postawę profilaktyki antycukrzycowej.

  Ratownik medyczny szkolił na warsztatach edukacyjnych dzieci i młodzież z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Fizjoterapeuci  według przygotowanego zestawu ćwiczeń korekcyjnych prowadzili z dziećmi zajęcia ruchowe, aby w ten sposób nauczyć zachowania prawidłowej postawy ciała.

  Miłą atrakcją dla uczestników festynu były również gry, zgadywanki i kolorowanki, których motywem przewodnim były warzywa i owoce promując w ten sposób odpowiedni zdrowy sposób odżywiania się.

  Wykład naszego dietetyka służył pomocą w obraniu właściwych wzorców i nawyków żywieniowych.

  Wszyscy bawili się świetnie, pogoda i humory dopisywały.

  czytaj dalej >>